„Wikipedia“ – pagrindinis šaltinis magistro darbams

Lenkijos universitetų studentai kaip pagrindinius šaltinius savo bakalauro ir magistro darbams naudoja nemokamą interneto enciklopediją „Wikipedia“ ir įvairias taip vadinamų „špargalkių“ internetines svetaines, rodo nauja apklausa.

Lenkijos studentai itin pasitiki „Wikipedia“ nepaisant to, kad ten neretai būna pateikiama itin netiksli informacija. Be to, informacijos ten dažnai ieško ir patinginiauti mėgstantys akademikai ir žurnalistai. Praėjusiais metais, rašydami savo baigiamuosius darbus, „Wikipedia“ naudojosi 54 proc. universitetų studentų ir 72 proc. privačių mokyklų absolventų. Apklausą atliko Varšuvos universiteto profesorius Mariuszas Jedrzejko.

Be to, 14 proc. valstybinių universitetų ir 32 proc. privačių aukštųjų mokyklų studentų prisipažino savo baigiamuosiuose darbuose kopijavę jau anksčiau parašytus darbus. Tai neabejotinai yra plagijavimas. 16 proc. valstybinių universitetų ir 37 proc. privačių aukštųjų mokyklų studentų teigė žiną bent vieną asmenį, kuris savo baigiamąjį darbą nusipirko internete.

Lietuvoje tokio tipo tyrimai kol kas nėra atlikti, tačiau tikėtina, jog tendencijos būtų panašios. JAV vidurinių mokyklų mokytojai klausimą dėl piktnaudžiavimo “Wikipedia“ informacijos naudojimu rašant moksleivių tiriamuosius darbus kėlė jau prieš daugiau kaip porą metų, tačiau kol kas rimtesnio atgarsio tokie prieštaravimai nesulaukė.

http://www.technologijos.lt/n/svietimas/straipsnis?name=S-12099

Reklama

3 komentarai “„Wikipedia“ – pagrindinis šaltinis magistro darbams

  1. Gaila, kad mažėja besinaudojančių knygų išmintimi. Ką perskaitai, įsidedi į galvą, o copy/paste magistrams kažin kiek naudos duoda.

  2. Retas kuris dabar ir įstengia knygą atsiversti, deja naudojasi žymiai paprastesniu informacijos šaltiniu – internetu, kuris nereikalauja daug pastangų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s