MIT kuriami autonominių šviečiančių elektroninių “jonvabalių“ būriai

Masačūsetso technologijų instituto (MIT) “SENSEable City“ ir “ARES Labs“ laboratorijose kuriami naujos kartos nuotoliniu būdu valdomi displėjai, kurių “ekrano“ taškus sudaro šimtai ar net tūkstančiai robotizuotų skraidančių “išmaniųjų pikselių“. Manoma, jog išradimas ateityje gali netgi lemti naujų meno formų atsiradimą.

Koncepcija yra paprasta: kaip ir bet kurio skaitmeninio vaizdo atveju, matomas kadras sudaromas iš mažyčių spalvas keičiančių taškelių grupių, kurie žiūrint iš tam tikro atstumo atrodo tarsi vienas nenutrūkstamas vaizdas. Įsivaizduokite piešinį, kuriame šie taškeliai sudaryti ne iš dažų, o iš tūkstančių miniatiūrinių sraigtasparnių, gabenančių kintamos spalvos šviesos diodus – susirikiavę tam tikra tvarka šie miniorlaiviai atkuria analogišką įprastiniam piešiniui vaizdą, kurio taškams nuspalvinti naudojami ne dažai, o elektronika.

“Flyfire“ išradimas turi dar vieną pranašumą – stebimam vaizdui jis gali suteikti gylio pojūtį. Pavyzdžiui, Mona Lisa veidą galima pavaizduoti reljefiniu paviršiumi, taip sugeneruojant trimatį paveikslo analogą, kurį būtų galima apžiūrėti 360 laipsnių kampu.

Sraigtasparniai yra maždaug golfo kamuoliuko dydžio. Jų skrydžio stabilumui ir adaptacijos tikslumui užtikrinti buvo pasinaudota MIT ARES laboratorijos patirtimi. Dabartiniu metu “Flyfire“ jau galima naudoti didelio masto meno ekspozicijoms kurti, nes skraidantys robotai kol kas yra pernelyg masyvus mažų matmenų vaizdiniams generuoti. Tačiau ateityje, sukūrus mažesnius sraigtasparnius, bus galima sukurti tikslesnį vaizdą generuojančius skraidančius displėjus. Kaip tai atrodo praktikoje žiūrėkite tolesnį video.

Iš skraidančių elektroninių “jonvabalių“ sugeneruotas dvimatis Mona Lisa portretas
©MIT
Reklama

Vienas komentaras “MIT kuriami autonominių šviečiančių elektroninių “jonvabalių“ būriai

  1. Super! Labai perspektyvi technologija, kai atsiras smulkesnių sraigtasparnių, jų pagalba bus galima kurti netgi erdves ar labirintus, ne vien tikslensius paveikslus 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s