Nebijok ECDL egzamino

Vis daugiau žmonių pageidauja gauti informacinių technologijų įgūdžius patvirtinantį ECDL (European Computer Driving Licence) pažymėjimą, pripažįstamą Lietuvoje ir užsienyje. Norinčiųjų laikyti testus būtų dar daugiau, jei žmonės viską žinotų apie jų turinį, testavimo procedūrą ir nebijotų netikėtumų.

Testui galima pasiruošti lankant kursus arba savarankiškai, o testą laikyti bet kuriame ECDL įgaliotame testavimo centre. Testavimo centrų Lietuvoje yra apie 100, jų sąrašą rasite interneto svetainėje http://www.ecdl.lt/.

Kokių sričių testus galima laikyti?

Šiuo metu Lietuvoje galima laikyti iki septynių testų. Išlaikius bet kuriuos keturis, išduodamas ECDL pradmenų pažymėjimas (ECDL Start), o išlaikius visus – pagrindinis ECDL.

  

Septynių testų moduliai: 

  • Pagrindinės informacinių technologijų sąvokos
  • Kompiuterio naudojimas ir bylų tvarkymas
  • Tekstų tvarkymas
  • Skaičiuoklės
  • Duomenų bazės
  • Pateikčių rengimas
  • Informacija ir komunikacija

 

Skirtingi moduliai gali būti laikomi bet kokia tvarka skirtinguose testavimo centruose, netgi šalyse. Pasitaiko, kad testai pradedami laikyti kitoje šalyje, pavyzdžiui, Airijoje, o baigiami Lietuvoje ar atvirkščiai.

Svarbu! Visus septynių modulių testus būtina išlaikyti per trejus metus, skaičiuojant nuo pirmo testo laikymo datos. Nespėjus to padaryti, vėliau visi testai laikomi nuo pradžių.

Testavimo sistema

Lietuvoje testai gali būti laikomi lietuvių ir rusų kalbomis per interneto sąsają. Testus galima laikyti ir anglų kalba, tačiau ne internetu. Vartotojų įgūdžiams patikrinti naudojama originali lietuviška testavimo sistema, įdiegta tarnybinėje stotyje adresu www.ecdl.lt. Testavimo centrai gali registruoti testams, paskirti jų laikymo datą ir peržiūrėti statistinę informaciją.

Nurodytą datą visi susirenka testavimo centre ir laiko testus. Testuojamasis visus septynis testus gali laikyti tą pačią dieną. Neišlaikius testo, jį galima perlaikyti kitą dieną. Kiekvieno testo laikymo trukmė – 45 min.

http://kompiuterija.lrytas.lt/naujienos/2008-04-14/nebijok-ecdl-egzamino/

Reklama

3 komentarai “Nebijok ECDL egzamino

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s