SanDisk slotMusic: pažanga ar regresas?

Šiais laikais atsisiunčiamą muziką siūlyti keisti CD pakaitalais atrodo nelogiška. Tačiau bendrovė SanDisk mano, kad vartotojai nori turėti galimybę nusipirkti įrašų taip, kaip darydavo anksčiau: be jokių mokesčių už interneto planą, neparsisiunčiant ir apskritai neprisijungiant prie interneto.

slotMusic – tai 1 GB talpos microSD kortelės su muzikos įrašais (ir, tikėtina, su vaizdo klipais, reklama bei kita informacija), kurios turėtų būti pardavinėjamos didžiuosiuose JAV prekybos centruose (pvz., BestBuy, WalMart) ir jų internetinėse parduotuvėse.

SanDisk bendradarbiauja su EMI Music, Sony BMG, Universal Music Group ir Warner Music Group leidėjais. Įdomu tai, kad slotMusic atmintinėse įrašai nebus apsaugoti nuo kopijavimo. Tai kažkas naujo autorių teises ginančiame pasaulyje. Kartu su slotMusic kortele vartotojai gaus mažą USB kortelių skaitytuvą, suderinamą su Windows, Linux ir Mac OS.

SanDisk pozicija aiški: atmintinių gamintojas tiesiog nori prastumti kuo daugiau savo gaminių. Vartotojo akimis fiziniai įrašai gali atrodyti lyg atgyvena, tačiau tikėtina, kad atsiras ir tam tikra paklausa. Juk nuo seno buvome įpratę “pačiupinėti” tai, ką nusipirkdavome (kasetę, CD, DVD…), o atsisiunčiami įrašai yra neapčiuopiami. Be to, nesinaudojantys mobiliuoju internetu galės be pastangų į telefoną “įsirašyti” dainų. iPhone savininkai kol kas lieka už borto, tačiau galbūt naujesnė telefono versija taip pat turės microSD jungtį.

http://kompiuterija.lrytas.lt/zurnale/2008-10-02/sandisk-slotmusic/

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s