World Wind

World Wind

World Wind

Jei geografijos pamokos mokykloje (būdavo) nuobodžios, bet vis vien neišblėso noras pagilinti žinias apie mūsų planetą, itin vaizdžiai mokytis gali su World Wind – Žemės ir kitų Saulės sistemos planetų apžvalgos įrankiu. Vos parsisiuntus ir įdiegus programą, galima naudotis NASA pateikiamais ištekliais – nesudėtingai pamatyti, kaip pasaulyje kelis metus keitėsi oro temperatūra ar stebėti ledynų slinkimą ir atsitraukimą. Tokių duomenų iš NASA serverių gauti galima vos keliais spragtelėjimais, tačiau pravartu turėti spartų interneto ryšį, nes palydovinių nuotraukų skiriamoji geba siekia iki pusmetrio vienam pikseliui. O ir numatytoji net dešimties gigabaitų spartinančioji atmintinė sako, kad NASA World Wind paruoštas rimtam darbui.

Programai sukurta nemažai priedų ir įskiepių, pavyzdžiui, Virtual Earth, leidžiantis naudotis Microsoft palydovinėmis Žemės nuotraukomis ir žemėlapiais, todėl World Wind gali atstoti pasaulio atlasą. O parsisiuntus „Sky and Fog“ bei „Lens Flare“ įskiepius galima mėgautis įspūdingu saulėtekiu Apalačų kalnuose. Taip, World Wind pasaulis nėra plokščias – reljefas atkuriamas gan tikroviškai. Ar esi matęs Norvegijos fiordus?

Astronomo gyslelę turinčiuosius pradžiugins galimybė iš arti apžiūrėti ir kitas Saulės sistemos planetas bei palydovus. Nors jų tėra tik keletas, šį trūkumą kompensuoja aukštos kokybės nuotraukos, darytos iš praskrendančių kosminių aparatų. Jupiterį ir jo palydovus apžiūrinėti įdomu dėl jų tikroviškumo, tačiau norint po ranka turėti tikslų Saulės sistemos bei visos Paukščių tako galaktikos modelį vertėtų paieškoti kitos programinės įrangos – mes rekomenduojame Celestia.

Parsisiųsti

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s