eBay

eBay – internetinių aukcionų ir elektroninės prekybos svetainė.

1995 m. rugsėjo mėn. Pierre Omidyar, Silicio slėnio programuotojas, gimęs Paryžiuje, greitosiomis sukurpė namų tinklalapį, kuris vadinosi „Auctionweb“ tam, kad savo merginai padėtų parduoti kai kuriuos daiktus. Idėjos esmė – automatizuoti varžytines, kad jose dalyvauti galėtų kiekvienas, nesvarbu, kur būtų. Pavadinimas „eBay“ atsirado vėliau, kai jis bandė užregistruoti sugalvotą pavadinimą EchoBay. Kadangi jis jau buvo užimtas, pavadinimas sutrumpintas iki eBay.

1998 m. Pirre ir jo draugas Jeffrey Skoll pasikvietė Meg Whitman, kad ji padėtų išlaikyti sėkmę. Meg studijavo Harvardo verslo mokykloje ir buvo išmokusi, kokia yra prekinio ženklo svarba.

Meg surinko savo buvusius kolegas iš tokių kompanijų, kaip Pepsi ir Disney, subūrė patyrusią komandą, kurios nariai turėjo daugiau nei dvidešimties metų verslo patirtį ir sukūrė stiprią kompanijos viziją – eBay yra kompanija, kuriai pagrindinis dalykas yra žmonių subūrimas, o ne daiktų pardavinėjimas.

Jie greitai atsikratė kolekcionuojamus daiktus pardvinėjančios įmonės įvaizdžio ir persikėlė į rinkas, kuriose visutinės prekių pardavimo kainos (VPK) buvo didesnės. VPK yra pagrindinis dalykas nustatantis eBay gaunamą procentą už pervedimą, todėl VPK kėlimas buvo vienas iš pagrindinių uždavinių.

Sudarydama sutartis su tokiomis kompanijomis, kaip GM, Disney ir Sun, eBay sugebėjo pasiekti didesnį VPK. Sun pardavė prekes, kurių vertė sudaro apie 10 milijonų dolerių ir šiuo metu per dieną parduoda nuo 20 iki 150 savo prekių eBay sistemos pagalba.

 Klientų saugumo užtikrinimas

Kalbant apie klientų saugumą, eBay jį užtikrina „Patikimumo ir Saugumo“ (angl. Trust and Safety) centro pagalba. Šis centras siūlo šias paslaugas bei įrankius:

  • eBay atgalinis ryšys (angl. feedback). Tai kiekvieno vartotojo reputacija eBay sistemoje. Ji gali būti teigiama, neigiama arba neutrali. Ši rodiklis yra rodomos kiekvieno pardavėjo asmeniniame informaciniame puslapyje. Tokiu būdu galima nustatyti, kuris pardavėjas yra sąžiningas ir kuris apgaudinėja.
  • Pirkėjų apsauga. Besinaudojant PayPal pirkėjo apsauga ir pasitaikius apgavystės atvejui, klientui kompensuojama iki 2000 JAV dolerių.[1]
  • eBay įrankių juosta (angl. toolbar) su sąskaitos sargu (angl. account guard) padeda vartotojams apsaugoti savo sąskaitą.
  • eBay saugumo centras (angl. Security center). Tai eBay gidas saugiam pirkimui bei pardavimui.

http://lt.wikipedia.org/wiki/EBay

Reklama

Vienas komentaras “eBay

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s